O nás

                                                    Daneta_logo

Úvod

Právo na zaměstnání patří neodmyslitelně k plnohodnotnému životu dospělého člověka.
Ač se nám toto prohlášení může zdát naprosto samozřejmé, existuje mezi námi skupina lidí, pro které být zaměstnán vůbec samozřejmé není. Patří mezi ně i lidé s postižením, neslyšící, nevidomí, lidé s pooperačními a poúrazovými trvalými následky, pro něž je možnost pracovního uplatnění na běžném trhu práce mnohdy minimální. Práce má pro tyto lidi nejen praktický, ale také velký socializační a rehabilitační význam.

Toto jsou hlavní důvody, proč Daneta  provozuje chráněnou dílnu.

Chráněné dílny jsou pracoviště zřizované fyzickou nebo právnickou osobou, vymezené na základě dohody s úřadem práce a přizpůsobené pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením, kde je v průměrném ročním přepočteném počtu zaměstnáno nejméně 50% těchto zaměstnanců.

Chráněná dílna Daneta je součástí Spolku rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Daneta.

Chráněná dílna vznikla zásluhou zřizovatelky sdružení, paní Mgr. Věry Kosinové, která usiluje o návaznost školského zařízení a dalšího postupného zapojení žáků a klientů do běžného života po ukončení školní docházky.
V loňském roce jsme  v Danetě  otevřeli nové učňovské středisko, které přímo spolupracuje s chráněnou dílnou.   Jeho žáci zde vykonávají odbornou praxi. Učí se správným pracovním návykům pro jejich kvalitní uplatnění a začlenění v dalším životě.

Vznik dílny i její každoroční provoz podporuje Úřad práce v Hradci Králové.

Na jaře letošního roku se pracoviště chráněné dílny přestěhovalo do nově pronajatých prostor v areálu Střední průmyslové školy stavební v Hradci Králové. Přestěhování do nového objektu neznamenalo pouze získání toužebně očekávaných větších prostor, ale také možnost nabídnout práci v chráněné dílně více lidem.

Naše dílna se svým výrobním programem zaměřila z převážné části na práci s textilem.  V roce 2011 jsme se umístili  na třetím místě v soutěži Rozjezdy 2011. Soutěž byla vyhlášena pro začínající podnikatelské projekty a umístění v této soutěži bylo nejen velkým úspěchem, ale také určitým závazkem do budoucna.

Současný výrobní sortiment tvoří:

  • Dekorativní výrobky –  věnce,podšálky, prostírky, nahřívací polštářky, pytlíky,….
  • Výrobky pro děti a mateřské školy – zástěrky, kapsáře, podsedáčky, balónky,…
  • Reklamní a propagační výrobky

Naše výrobky je možné shlédnout v kategorii VÝROBKY, popř. v našem E-SHOPU.

Také sledujte veškeré novinky na našem FACEBOOKU.
Další odbyt našich výrobků zajišťujeme účastí na různých řemeslných jarmarcích, vánočních a velikonočních trzích.

Z dalších větších akcí, na kterých se prezentuje naše dílna, jsou různé prodejní výstavy chráněných dílen jako např. v Jedličkově ústavě v Praze. Na těchto akcích sklízí naše výrobky úspěch a obdiv.
Také spolupracujeme s mateřskými školkami, kde pořádáme prodejní výstavy.
V případě zájmu uspořádání akce tohoto charakteru nás kontaktujte