Třebechovice 9.12.08

V úterý 9. prosince se celá naše třída VI.Z vypravila na předvánoční výlet do Třebechovic pod Orebem. Na náměstí je v současné době vystaveno deset stromečků. Na jeden z nich jsme my, děti z Danety, vyráběly vánoční ozdoby. A je skutečně krásný! Vydražené peníze za stromečky půjdou na pomoc dětem v Africe.

V Třebechovicích jsme se museli samozřejmě podívat na výstavu pohyblivých betlémů. Tam se Filipovi líbila iluze hořícího ohně. Velký Proboštův betlém netřeba představovat. Vyfotit si ho bohužel nebylo možné. Je nádherný a zvláště Elišce se líbil. Zeptejte se jí, která postavička na ni nejvíce zapůsobila. Ondrovi se nejvíce líbil dřevěný čert, který byl k vidění na prodejní výstavě hraček.

Náš výlet byl zakončen v rodičovském centru Domeček. Tady proběhlo setkání s maminkami a jejich malými dětmi. Vyráběly s nimi vánoční dekorace z pomerančů a hřebíčku. Naše děti si s nimi hrály. Nakonec přišel pejsek s kočičkou a ti nám sehráli úžasné divadlo o tom, jak si pekli k narozeninám dort. Michalka s Jakubem byli zcela vtaženi do té hry. Byl to fantastický závěr našeho vydařeného výletu.

třída VI.Z

Předvánoční výlet do Třebechovic