Co je TONGO?

Týden před loňskými Vánocemi byl otevřen v našem městě rodinný zábavní park TONGO. Takže pro nás – novinka! A to se musí přece prozkoumat. Třída IV. P se na průzkum vydala hned v lednu a můžeme všem ostatním tuto návštěvu doporučit.
Tongo se nachází v Kuklenách, v části budovy hypermarketu Albert. Byli jsme zvědaví, co nás tu čeká a nebyli jsme zklamáni. Vyhráli jsme si celé dopoledne. Skákali jsme na trampolínách, vozili jsme se na tobogánu a skluzavce, vylezli jsme na velkou chobotnici a ona se s námi točila dokola, prolézali jsme pirátským labyrintem, jezdili na kolech, odrážedlech a tříkolkách, hráli jsme fotbal, nechali jsme se polapit obří rybkou Nemo – spíš „velrybkou“. Dá se tu také jen tak povalovat v bazénku s míčky, zahrát si stolní fotbal nebo hokej, ping-pong, kulečník, šplhat na vysokou sopku či útes nad mořem – to jsme ale nezkoušeli.
Kdybychom se do Tonga chtěli vydat s rodiči a zůstat tu déle, můžeme si dát i něco dobrého na zub, pokud by nám při pohybu vyhládlo. Slaví se zde třeba i narozeniny! V Tongu se nám líbilo, ani se nám nechtělo odjet zpět do školy. Dobře jsme udělali, že jsme se sem jeli pobavit a určitě se do Tonga ještě vydáme. Tak a teď už i vy víte, CO JE TONGO! Helena Soukupová

Postřehy některých návštěvníků:

„Skákal jsem.“ (J. Štaier)

„Líbila se mi trampolína, skákala jsem vysoko.“ (M. Šmardová)

„S paní učitelkou jsem hrál fotbal.“ (T. Hanák)