Miliarda stromů pro planetu Zemi

Organizace spojených národů (OSN) vyhlásila v listopadu minulého roku celosvětovou kampaň „Miliarda stromů pro planetu Zemi“. Tato akce je zaměřena na ochranu klimatu, přičemž hlavním cílem je během roku 2007 vysadit na celém světě nejméně miliardu stromů. Jelikož se nám tato aktivita jevila jako smysluplná a podnětná rozhodli jsme se, že se jí naše škola Daneta ve spolupráci s Lesy ČR taktéž zúčastní.

Osudový den připadl na 12. dubna 2007. Za slunečného počasí se žáci a pracovníci naší školy vydali do městských lesů rozléhajících se nedaleko hradecké části Malšovic. Na předem smluveném místě nás přivítali myslivci pan Janovský a paní Hrdinová a vysvětlili nám jak správně zasadit malé stromečky. S náročným úkolem výsadby 5O stromků (jedle a smrky) se naši žáci vypořádali velice dobře.

Celá akce však výsadbou nekončí, neboť v budoucnu hodláme pozorovat, jak se naším stromkům daří.

Velikou radost z celé akce pak měli všichni aktéři. Děti strávily tento krásný slunečný den smysluplnou a užitečnou prací a pracovníky školy pak hřál pocit, že jejich svěřenci poznávají přírodu všemi smysly a mohou ji být prospěšní. Snad i tato aktivita přesvědčí širokou veřejnost o tom, že naše škola Daneta je zařízení s ekologickým programem.