Výlet do Častolovic

Každý rok cvaknutím spouště pana fotografa Fotokuka a tanečkem Jede, jede mašinka na zahradě startuje předprázdninové období. A právě pro tento čas je typická realizace výletů. Ten náš jsme si naplánovali do Častolovic na zámek a do zvěřince na 13. červen. Vyrazili jsme danetím autem s řidičem Martinem.
V parku si Kristýna všimla jelenů, srnců a daňků. Ve zvěřinci jsme byli všichni uchváceni malými selátky, zakrslými králíčky, papoušky,virtual reality glasses lamami a dalšími zvířaty. Bylo tam velké množství mláďat. Zkrátka v Častolovicích to žije! Kolem dětského hřiště, které jsme nemohli minout, se batolila kachna s kachňaty. Kristýnka Valášková se nechala na prohlídce v zámku inspirovat svatebními šaty v zámecké ložnici. Byly mimořádně krásné a Kristýnka se v módě vyzná, takže je náležitě ocenila. Potom nás holky zajímala velká jídelna s prostřeným stolem. Robert měl velkou zábavu s obrovskými pantoflemi, díky kterým si velmi dobře zabruslil. V rytířském sálu byl dokonce pasován na rytíře. Takže teď se musí chovat ušlechtile zvláště k ženám.
Nakonec jsme se pozdravili s paní hraběnkou a dali si zmrzlinu na zámeckém nádvoří, na kterém vyhrávala důstojná hudba. Zkrátka jsme si ten den užili a můžeme tento výlet všem ostatním vřele doporučit. Třída VI.Z, Bohdana Voříšková