Ocenění dlouholeté práce paní Mgr. Věry Kosinové, zakladatelky Danety

Dne 8. 5. 2017 převzala na Pivovarském náměstí v Hradci Králové při slavnostním nástupu u příležitosti Dne vítězství a Dne Královéhradeckého kraje naše paní zřizovatelka Mgr. Věra Kosinová jako jedna z 22 osobností kraje Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje.

Toto významné ocenění za letitou práci s přínosem pro zdravotně postižené a tím za zlepšování života obyvatel kraje, jí předal mimo jiné sám hejtman kraje PhDr. Jiří Štěpán za přítomnosti množství dalších významných osob Královéhradeckého kraje (poslanci, senátoři, představitelé univerzit, církevní hodnostáři a další).

Paní Věra Kosinová se celý svůj život věnuje zdravotně postiženým dětem i dospělým, již 24 let provozuje školské a sociální služby, posléze i důležité služby zdravotnické poskytující komplexní péči osobám se zdravotním postižením a posledních několik let provozuje také zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním. Těmto činnostem se celým svým srdcem plně věnuje a při tom všem ještě spolu se svým manželem pečují o těžce postiženou dceru. Za tuto obětavou, nekonečnou práci již byla v předchozích letech oceněna i dalšími institucemi. Mezi nejprestižnějšími lze zmínit Cenu kvality v sociální péči za rok 2009, kterou převzala na Pražském hradě, v roce 2012 obdržela od ministra školství Medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za dlouhodobou vynikající pedagogickou činnost a v roce 2013 získala Medaili statutárního města Hradce Králové za mnohaletou práci ve prospěch zdravotně postižených.

Paní Kosinové ze srdce za všechny rodiče, jejich děti, klienty a zaměstnance gratulujeme k tomuto dalšímu velkému ocenění a přejeme mnoho sil a úspěchů do dalších let nejen v oblasti profesní, ale taktéž v oblasti osobního života.

pamětní medaile

Věra Kosinová