Autorské čtení Petry Braunové v Danetě

Klub radostí dnešního dne je název jedné z knih spisovatelky Petry Braunové. Touto knihou jsme se nechali inspirovat a uspořádali jsme v naší škole výstavu s názvem Klub radostí danetího dne. Během tří květnových dnů se nám zaplnily stěny chodby nejrůznějšími příspěvky od dětí i dospělých, kteří psali, kreslili a fotili, co pozitivního v Danetě prožívají. Bohužel v běžném životě máme tendenci sdělovat si spíše to negativní. Je velmi povzbuzující číst si naopak o momentech, které nám i ostatním přinášejí radost.
Jako překvapení jsme paní spisovatelce připravili malou vernisáž, na níž jsme ji přivítali písničkou a básničkami žáků. Potom jsme třídy rozdělili do tří skupin a paní spisovatelka žákům v nich popisovala, jak vzniká kniha a kdo se na jejím vzniku podílí. Některé její knihy jsme už četli, takže jsme se na spoustu věcí mohli zeptat, například na to, zda města, lidé a příběhy jsou v jejích knihách skutečné, nebo smyšlené. Je velmi zábavné číst knihy, je velice přínosné číst knihy dětem, a když přijde paní spisovatelka mezi děti, umocní to zážitek oběma stranám.
Petra Braunová píše knihy pro děti i dospělé a je v nich spousta životních příběhů. Naše žáky svými knihami inspirovala tak, že po její návštěvě chtěli jít hned do knihovny. Jeden náš žák by se rád stal předlohou další knihy paní spisovatelky, a tak ho paní Braunová vybídla k dopisování si přes email. Na ukázku nám  přivezla knihu Tramvaj plná strašidel,  z které i část příběhu poutavě četla.

aktualita_autorske_cteni_2 aktualita_autorske_cteni_1