Exkurze v letecké záchranné službě

12. 9. 2014
V závěru druhého školního týdne všichni žáci ZŠ praktické navštívili Leteckou záchrannou službu v Hradci Králové. Ujal se nás MUDr. Anatolij Truhlář, což je tatínek našeho spolužáka Tomáše. Tuto náročnou profesi připomíná v naší třídě vrtulník na Tomášově školní tašce. Pan doktor žákům vysvětlil, kdo létá ve vrtulníku LZS nebo jezdí v sanitě. Co všechno musí člověk volající záchrannou službu v dispečinku uvést. Vyzkoušeli jsme si poměrně těžkou masáž srdce. A konečně jsme si prohlédli nezbytnou výbavu lékaře a mohli jsme se posadit ve vrtulníku i v sanitce. Zážitek to byl zcela mimořádný. V reálném životě si však budeme přát, abychom se se záchrannou službou setkávali co možná nejméně.
Bohdana Voříšková

2014-09-12 10.01.37 SAM_8673

SAM_8705 SAM_8700 SAM_8692 SAM_8634