Řemeslný projektový den „Malinká pohádka o malinkém trpaslíčkovi“

V pondělí 24. 11. se v naší škole uskutečnil v pořadí již třetí řemeslný projektový den. V něm jsme se, jak již název napovídá, vypravili do pohádkového světa. Literatura, kterou jsme k tomuto tématu nastudovali, nás zavedla do světa lesních skřítků a zahradních trpaslíků. Zde načerpané informace se nám pak hodili při naší dramatizaci na téma „Honba za trpaslíkem“. A jelikož jsme se připravovali opravdu svědomitě, vytvořili jsme si i mapu jeho možných cest. V cíli naší cesty však žádní trpaslíci nebyli, a tak jsme se je snažili nalákat na již zařízený domeček. I přes veškerou snahu jsme ovšem nezahlédli ani toho nejmenšího trpaslíčka, a tak jsme si jích z keramické hlíny vytvořili hned celou řadu. Mladší žáci zdobili zápichy a starší studenti modelovali plastické trpaslíky. Na jaře se tak naše zahrada bude moci zabydlet spoustou malých mužíčků, kteří nás ochrání před veškerými úrazy na hřišti a zahradě. A protože se trpaslíci věnují některým nám dobře známým řemeslům, vrhli jsme se s žáky odborného učiliště na pletení ošatek.V tomto projektovém dni se tedy naši žáci a studenti věnovali dvěma řemeslným činnostem: práci s keramickou hlínou a pletení ošatek z pedigu.
Lenka Krámská

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA SAM_9714 SAM_9766 SAM_9833