Listopadové aktivity ve školní družině

Listopad byl v naší školní družině velmi bohatý a pestrý na nejrůznější podzimní činnosti. Na začátku měsíce (3. 11.) proběhla tvořivá dílna „Halloween“, v rámci které žáci připravili např. dýňovou polévku a dýňový koláč, dále čarodějnický nápoj, rakve z perníku či dětské prsty. Na závěr tvořivé dílny jsme si všichni užili strašidelný rej v maskách.
SAM_9383 SAM_9378
Další určitě zajímavou akcí byla Drakiáda školní družiny. Toto veselé sportovní klání plné soutěží a pouštění draků se uskutečnilo na školní zahradě ve středu 12. 11. Diplom a sladkou odměnu si odnesli v soutěži:
…o nejhezčího draka vlastní výroby Dominika Burkertová (III.P)
…o nejdéle létajícího draka Ondřej Tomi (IV.P)
…o nejvýše létajícího draka Michaela Huňáčková (IV.P)
…o nejmenšího draka Anežka Steklá (VI.Z)
…o největšího draka Petr Steklý (VI.Z)
SAM_9534 SAM_9530 SAM_9559
Na konci listopadu (26. 11.) proběhl turnaj ve stále více oblíbené postřehové hře „Dobble“. Vítězem se nakonec stal Ondřej Pilař – do finále dále postoupili z více jak dvaceti dalších účastníků z celé školy Viktor Bohdanecký, Jana Veselá (všichni VIII.Z) a Šimon Vondráček (VI.Z).
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Děkuji všem vychovatelkám, asistentům a asistentkám, jenž se podíleli na přípravě těchto aktivit, a věřím, že i v prosinci bude školní družina místem, kde to žije!
Josef Suchánek, vedoucí vychovatel ŠD