Velikonoční tvoření v I. P

Čekání na velikonoční svátky jsme si zkrátili přípravami. Nejdříve jsme si vyzdobili okna i třídu jarními obrázky i velikonočními vajíčky. Dále se pak žáci naší třídy činili a vyrobili kouzelné papírové zajíčky a kuřátka, která zároveň slouží jako stojánek na ubrousek. Milým překvapením byl dárek od paní Madejové – velikonoční beránek, který byl tak krásný, že nám bylo líto ho krájet. Nejdříve jsme si ho prohlíželi, vyfotili i s lineckým cukrovím a s různými velikonočními motivy, za což paní Madejové moc děkujeme. I my jsme chtěli svým kulinářským uměním rozšířit velikonoční jídelníček, napekli jsme proto slané pečivo z listového těsta se sýrem. Na druhý den mohla začít oslava Velikonoc v rámci naší třídy. Ochutnali jsme vynikajícího sladkého beránka, rozplývající se linecké i křupavé slané pečivo, nechyběla pestrá zelenina, a tak si naše chuťové i čichové buňky přišly na své. Žáci si domů odnesli nadílku ze školy i vyrobené dekorace, a tak si mohli i ve svých domovech dál oslavit příjemně velikonoční svátky.
Gabriela Faltýnková

P1090990 P1100049 P1100056 P1100057 P1100060 P1100065