Návštěva ZOOPARKU ve Stěžerách

Ve středu 29. 9. jsme se rozhodli, že si naše třída I. P s kamarády z V. P zpestříme výuku výletem do ZOOPARKU STĚŽERY. Byli jsme ohromeni tím, že v Hradci Králové se můžeme ocitnout úplně v jiném světě. Paní majitelka nás celou dobu provázela mezi zvířátky, jak tuzemskými poníky, koníky, kozami, tak jsme měli možnost spatřit i pro nás exotické opičky, pumu, klokánka, velblouda, zebry a další. Mezi lamami jsme viděli pobíhat pštrosy. Ve své kráse se nám ukázal i nejdříve schoulený dikobraz. Největším zážitkem byla pro nás i možnost si zvířátka nakrmit nasušeným pečivem. Ve voliérách nás zdravili ptáčci, v jezírku plula i jindy nevídaná černá labuť, ve svém vytopeném domečku se ukrývaly želvy. Ohromilo nás, že jsme mohli vidět s jakou radostí a láskou je o zvířátka pečováno, jak se snaží i majitelé přiblížit dětem svět zvířat i to, že začínají přistavovat pavilon, kde bude připraven pro výuku žáků program pro školy, a plánují další přírůstky ze zvířecí říše. Paní majitelka byla moc milá, zodpověděla i naše všetečné otázky, a patří ji i velký dík za její nabídku, že žáci naší školy mohou kdykoliv znovu přijet i bez placení vstupu. Těšíme se moc, že se na jaře opět vydáme za zvířátky. Zpět do školy se část z nás vrátila MHD a část školním autem, který řídil pan Švagerka, za což mu taky moc děkujeme.
Gabriela Faltýnková

IMG_2052 P1110569 P1110585 P1110592 P1110610 P1110614