Den otevřených dveří na střední škole Daneta

Ve středu 17. února 2016 proběhl na naší škole v Lidické ulici ve třídách středních škol DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Případní zájemci středoškolského studia si zde mohli prohlédnout zdejší prostory (učebny, keramickou dílnu, cvičnou kuchyňku, truhlářskou dílnu, zahradu), poté následovala počítačová prezentace, která uchazeče o případné studium seznámila s obsahem jednotlivých předmětů, s chodem školy (projektové dny, akce, zapojení do e-twinningu) a s možným budoucím uplatněním (propojenost s chráněnou dílnou). Po teoretické části následovala část praktická, která nabídla možnost drobného zapojení do běžné výuky. Zájemci tak nahlédli do hodin keramiky (praktická škola) a hodiny praní (odborné učiliště), kde si naši žáci procvičovali práci s pračkou a mandlem. Kromě zájemců z našeho denního stacionáře nás svoji návštěvou poctila početná skupina ze zdejších speciálních škol (většinou se jednalo o žáky praktické školy jednoleté a praktické školy dvouleté). Tito žáci nejvíce oceňovali propojenost studia s možností budoucího pracovního uplatnění v našich chráněných dílnách. Doufáme, že se den otevřených dveří všem líbil a splnil jejich očekávání.
Tomáš Bedrna

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA