Florbalový turnaj O pohár Danety

V pátek 14.6 se, jako již tradičně, Daneta zhostila role pořadatele florbalového turnaje O pohár Danety. Ve vyloženě horkém letním dni si to o prvenství v turnaji přijely rozdat čtyři týmy základních škol speciálních (PROINTEPO – Hradec Králové, NONA – Nové Město nad Metují, SPZŠ Chrudim, SPZŠ Chlumec nad Cidlinou) a samozřejmě nemohl chybět i náš hvězdný výběr.

Po úvodní prezentaci týmů a seznámení s programem turnaje se začalo hrát. Nehrající hráči mohli využít doprovodný program – slalom mezi kužely na čas a střelbu na brankáře, případně jen poslouchali hudbu, svačili a doplňovali tekutiny. Velmi vhod nám všem pak přišlo výborné občerstvení v podobě buchet a chlebíčků od našich šéfkuchařek.

Po mnohdy dramatických bitvách a přestřelkách, na jednu či druhou bránu, jsme se krátce po poledni dopracovali k výsledkům turnaje. Ten ovládli chlapci ze SPZŠ Chlumec nad Cidlinou, kteří neztratili ani bod. Náš florbalový „bílý balet“ skončil po velikém boji na čtvrtém místě.

Sláva vítězům, čest poraženým. Všichni hráči, ale i jejich doprovody si celý turnaj užili a nikdo se nezranil. Všichni účastníci turnaje na závěr obdrželi medaile i drobné hmotné ceny a rozjeli se zpět do svých výchozích bodů. Jiří Pavlata